Type aktivitet:
I kurslokale, Nettbasert, Webseminar
I kurslokale, Nettbasert, Webseminar
Studiet er en spesialisering innen coaching og beslutningsprosesser. Hovedfokus er på å motivere og coache slik at klient opplever det bekvemt og riktig å foreta egne valg. Det kan være store og små valg, både i privat- og arbeidsliv.
Studiet inneholder metodikk, prosess- og relasjonsorientering som står sentralt i coachingsarbeid. Det fokuseres videre på å skape gode coachingsamtaler som gir grunnlag for å veilede og trene klient slik at det fører til prestasjon-entusiasme og motivasjon for å utvikle seg og komme videre.
Emnets faglige innhold retter seg primært mot den enkelte students kommunikative og relasjonelle ferdigheter i forholdet en til en, men også gruppe-perspektivet blir trukket litt inn gjennom eksemplifiseringer og praktiske øvelser. Teori kombineres med praktiske øvelser og coaching-trening for den enkelte.
Ta studiet over to år, begynn når du vil og velg mellom nett eller fysisk oppmøte, eller en kombinasjon av de. Det blir undervisning, oppgaveløsning og skriftlig eksamen. Du får 5 timer individuell coaching med kursleder (inkludert i prisen) og må ha 30 timer coaching-praksis.
Temaer:
Positiv psykologi og modeller for positiv endring
Prosesser for motivasjon og coaching av veivalg og beslutningstaking
Intuisjon, emosjonelle og intellektuelle prosesser
Ubevisste triggere, tanke- og handlingsmønster
Metodikk for å få frem nye muligheter/alternativer
Bevisstgjøring og refleksjon
Systematikk og struktur i coaching
Handlings- og relasjonskompetanse
Kommunikasjon, personlighet og kroppsspråk
Pris for hele studiet: På nett kr 19.500,- , fysisk oppmøte i Oslo kr 22.500,- og en kombinasjon kr 21.500,-. Bøker kommer i tillegg kr 500,-.
Fra 19.500,-
Modulene går kl 17-21 og 18-21 på kvelden. Enkelte går i helgene midt på dagen.
Intuisjonsskolen
info@intuisjonsskolen.no